Salsa, Bachata, Kizomba dla par i solo

Salsa, Bachata, Kizomba dla par i solo post thumbnail image

Salsa to swoista mieszanka różnych stylów nie tylko muzycznych, ale i tanecznych. Metrum tego tańca to 4/4, zaś kroki w zależności od stylu stawiamy na 1 bądź na 2. Dobra do tańczenia w parach, dlatego też uważa się ją za taniec niezwykle zmysłowy. Sekwencje kroków nie należą do zbyt skomplikowanych, co czyni salsę tańcem popularnym i chętnie tańczonym przez ludzi na całym świecie.

Salsę tańczymy do muzyki o tej samej nazwie. Świetnie nadaje się zarówno do tańczenia w parze, jak i w pojedynkę. Co ciekawe, łączy w sobie elementy innych tańców latino jak chociażby mambo czy cha-chy. Uważny słuchacz odnajdzie w salsie pogłosy jazzu. Salsa wywodzi się z regionów karaibskich.

Bachata to intrygujący, a zarazem romantyczny taniec, który powstał i rozwijał się na przedmieściach Dominikany. Taniec ten cechuje subtelna i uczuciowa muzyka, przy której para porusza się w bliskim kontakcie, a ich biodra kołyszą się zmysłowo. Kroki podstawowe są dość proste a rytmy rozliczane do czterech. Taniec zakochanych – to właśnie bachata.
Zajęcia dla wszystkich bez względu na wiek!
Bachata to nie tylko taniec, to sposób na życie, spędzenie wolnego czasu oraz poznanie ciekawych ludzi..

Kizomba to taniec pełen zmysłowych ruchów, uwodzicielski, a zarazem subtelny, podczas którego partnerzy tańczą bardzo blisko, cały czas współpracując ze sobą. Ułatwia im to rytm muzyki, do której tańczy się kizombę – jej tempo przypomina miarowe bicie serca.
Kizomba to taniec raczej spokojny, więc jeśli myślisz o nim jako o sposobie na szybkie spalenie zbędnych kalorii, to ten styl nie będzie się do tego nadawał. Z drugiej strony, jeśli chcesz poczuć się bardzo kobieco, zmysłowo, nabrać pewności siebie, a przy okazji zrelaksować się i zapomnieć o rzeczywistości.

Zajęcia będą w dwóch wersjach: dla par i solo.

Salsa, bachata, kizomba solo, pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 24 września o godzinie 16:00

Salsa, bachata, kizomba dla par – pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 24 września o godzinie 17:00

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel 535 787 195 lub mailem biuro@akademialotu.pl lub w wiadomości na messengerze.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.