Uncategorized Salsa, Bachata, Kizomba dla par i solo

Salsa, Bachata, Kizomba dla par i solo

Salsa, Bachata, Kizomba dla par i solo post thumbnail image

Salsa to swoista mieszanka różnych stylów nie tylko muzycznych, ale i tanecznych. Metrum tego tańca to 4/4, zaś kroki w zależności od stylu stawiamy na 1 bądź na 2. Dobra do tańczenia w parach, dlatego też uważa się ją za taniec niezwykle zmysłowy. Sekwencje kroków nie należą do zbyt skomplikowanych, co czyni salsę tańcem popularnym i chętnie tańczonym przez ludzi na całym świecie.

Salsę tańczymy do muzyki o tej samej nazwie. Świetnie nadaje się zarówno do tańczenia w parze, jak i w pojedynkę. Co ciekawe, łączy w sobie elementy innych tańców latino jak chociażby mambo czy cha-chy. Uważny słuchacz odnajdzie w salsie pogłosy jazzu. Salsa wywodzi się z regionów karaibskich.

Bachata to intrygujący, a zarazem romantyczny taniec, który powstał i rozwijał się na przedmieściach Dominikany. Taniec ten cechuje subtelna i uczuciowa muzyka, przy której para porusza się w bliskim kontakcie, a ich biodra kołyszą się zmysłowo. Kroki podstawowe są dość proste a rytmy rozliczane do czterech.
Bachata to nie tylko taniec, to sposób na życie, spędzenie wolnego czasu oraz poznanie ciekawych ludzi..

Kizomba to taniec pełen zmysłowych ruchów, uwodzicielski, a zarazem subtelny, podczas którego partnerzy tańczą bardzo blisko, cały czas współpracując ze sobą. Ułatwia im to rytm muzyki, do której tańczy się kizombę – jej tempo przypomina miarowe bicie serca.
Kizomba to taniec raczej spokojny, więc jeśli myślisz o nim jako o sposobie na szybkie spalenie zbędnych kalorii, to ten styl nie będzie się do tego nadawał. Z drugiej strony, jeśli chcesz poczuć się bardzo kobieco, zmysłowo, nabrać pewności siebie, a przy okazji zrelaksować się i zapomnieć o rzeczywistości.

Zajęcia dla wszystkich bez względu na wiek!

Zajęcia będą w dwóch wersjach: dla par i solo.

Salsa, bachata, kizomba solo, zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 16:00

Salsa, bachata, kizomba dla par – zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godzinie 17:00

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel 535 787 195 lub mailem biuro@akademialotu.pl lub w wiadomości na messengerze.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.