Uncategorized Akrobatyka sportowa

Akrobatyka sportowa

Akrobatyka sportowa post thumbnail image

Akrobatyka jest podstawą każdej innej dyscypliny sportowej. To zarówno świetne przygotowanie, jak i uzupełnienie ćwiczeń. Akrobatyka sportowa poprawia kondycję fizyczną oraz zdolności motoryczne takie jak: szybkość, skoczność, gibkość czy koordynacja ruchowa.

Ćwiczenia z akrobatyki to nie tylko rozwój fizyczny i kształtowanie sylwetki. To również pokonywanie własnych lęków i słabości, kształtowanie charakteru, nauka zachowania dyscypliny i skupienia. Kolejne udane akrobacje budują samoocenę dziecka, dodają pewności siebie. Ćwiczenia fizyczne to również dawka pozytywnych emocji i poprawa nastroju, możliwość odreagowania stresu.

Akrobatyka sportowa to widowiskowa dyscyplina, polegająca na łączeniu ciekawych kombinacji skoków i figur. Uczestnicy uczą się wykonywać przewroty, salta, szpagaty, mostki oraz inne elementy gimnastyczne. Program treningu składa się z elementów siłowych i sprawnościowych, pozwalających na uwolnienie nagromadzonej energii oraz ćwiczeń rozciągających, które oprócz odprężenia gwarantują budowanie właściwej postawy i gibkości ciała.

Zajęcia poprowadzi trener Rafał Stec – kilkukrotny Mistrz Polski w akrobatyce sportowej oraz półfinalista programu Mam Talent !!!!

Zajęcia akrobatyki odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:00 dla dzieci w wieku 6-8 lat i o godzinie 17:00 dla dzieci w wieku 9-14 lat

Więcej informacji pod numerem tel 535 787 195 lub w wiadomości biuro@akademialotu.pl